Põlvamaal tähistati vanavanemate päeva juba varakult

Põlvamaa vanavanemad ning nende lapsed ja lapselapsed tähistasid üheskoos vanavanemate päeva juba eelmisel laupäeval, 6. septembril Põlva Päevakeskuses.

 

Europe Directi Põlvamaa teabekeskuse ja Põlva päevakeskuse ühiselt korraldatud vanavanemate päeva tähistamisel pakkusid vabatahtlikud juhendajad päevakeskuses põnevat tegevust kõigile kohale tulnutele. Üheskoos lastelastega meisterdasid vanavanemad seinapilte, õnnitluskaarte, kinkekarpe, õpiti kaltsuvaiba kudumist ning harjutati kätt kabe ja male laudade taga. Kõige pisematele olid vahvad tegevused Lepatriinu lasteaia õpetajate juhendatavas mudilaste töötoas.

 

Vanavanemaid oli tervitamas ka maavanem Ulla Preeden, kes tänas kolme tublimat Põlvamaa vanavanemat. Tänamiseks esitasid oma valdade tublimad vanavanemad Ahja, Valgjärve ja Värska vallad.

 

Maavanema tänukirja pälvisid:

 

- Luule Ploompuu Ahja vallast. Luulel on viis lapselast – neli poissi ja üks tüdruk, kelledest ta väga hoolib ning keda ta kasvatada ja koolitada aitab. Vaatamata oma eale töötab Luule Ahja kultuurimaja koristajana, on kauaaegne ja tubli rahvatantsurühma Hõbesõlg tantsija, aktiivne kultuurimaja ürituste korraldamisel ning alati abivalmis ja väga töökas.

 

- Ellen Varul Valgjärve vallast. Ellenil on kümme lapselast ja kaks lapselapselast. Kogu elu raamatupidaja ametit pidanud Ellen on oma lastest kasvatanud väga töökad, hoolivad ja kohusetundlikud pereinimesed. Peret iseloomustab kõige paremini ühtne kokkukuuluvustunne ja oskus arvestada teiste inimestega. Üksteisele ollakse toeks, nõuandjaks ja parimaks kaaslaseks igas olukorras. Peetakse lugu peretraditsioonidest, ühiselt tähistatakse sünnipäevi, suguvõsa kokkutulekuid ja muid tähtpäevi.

 

- Eliivi Meister Värska vallast. Eliivil on kolm lapselast, keda ta on üksi kasvatanud. Tubli vanavanemal on elus tulnud täita mitut rolli, olles korraga vanaema ja ema. Lapselaste hea käekäik on Eliivil olnud alati südameasjaks. Vanavanemal on alati varuks kiidusõnad lastelaste saavutuste üle.

 

Europe Directi Põlvamaa teabekeskuse töötaja Ingrid Lepasson ja Põlva Päevakeskuse juhataja Anne Nook tänasid kõige laste ja lastelaste rohkemaid vanavanemaid Leida Toomi, Ellen Varulit ja Ilme Noorvälja ning vabatahtlike töötubade juhendajaid meenetega. Tänukingid panid välja Europe Directi Põlvamaa teabekeskus, Põlva Tarbijate Ühistu ja Põlva vald. Kohvilaua eest hoolitsesid Lõuna Pagarid ja Põlva vald.

 

Toredate lauludega esinesid lasteaed Lepatriinu mudilased ning päev lõppes Hendrik Hinrikuse kontserdiga.

 

Tule 6. septembril vanavanemate päevale!

Seminar vanavanemate roll peres

August-September

Vanavanemate päeva tähistamine, et hakata ka seda päeva väärtustama.

Üha rohkem on hakatud Euroopas tähelepanu pöörama vanavanematele ja septembris tähistatakse vanavanemate päeva, mida soovime ka omalt poolt toetada ja väärtustada. Pühendame ühe piduliku päeva vanavanematele, räägime väärikast vananemisest, töö-ja puhkeaja võimalustest või piirangutest, kvaliteetajast lastelastega. Pakume EL eesistujariikide toite ja muusikat. Toetame põlvkondade vahelist sidusust, väärtustme vanavanemate rolli ühiskonnas.

Põlva Päevakeskuses toimuvad loeng, kus olulisel kohal teavitus Eesti 10 aasta täitumisest ELs, erinevad töötoad vanavanematele koos lastelastega (siidimaal, viltimine, kaartide tegemine, male), kus muna õpetab kana ja vastupidi, tehtud koos jõukohaseid tegevusi. Väike lõunapaus ja lõpetuseks kontsert, kus esinevad lapsed (lasteaed Lepatriinu) ja vanavanematele armastatud muusik.

Partnerid: Toetajaks ja partneriks on Põlva Päevakeskus. Ürituse läbiviimisel on abiks vabatahtlikud ja Põlva linna lasteaia 2 kasvatajat, Põlva Maavalitsus ja EV Riigikantselei.

Sihtgrupp: Vanavanemad ja lapselapsed (või hoopiski lapselapselapsed)