Põlvamaa VIII meesteseminaril oli fookuses meeste tervis

Eile, 9. oktoobril kogunesid Põlvamaa mehed  kaheksandale meesteseminarile „Mehed meestega meestest" Räpina loomemajja tervisest rääkima.  

 

Seminaripäeva alustas Tartu Ülikooli kliinikumi meestearst Sven Tennisberg, kes rääkis meeste tervise näitajatest, mõjutajatest ja haigustest.

 

Tennisberg tõi  meeste tervist enim mõjutava tegurina välja asjaolu, et Eestis on levinud arusaam, et mees peab olema tugev, ei avalda oma tundeid ja peab olema edukas. Selline ühiskonna käsitlus survestab mehi ning põhjustab meeste psühholoogilise ja füüsilise  kulumise, mis on omakorda meeste varajase surma ja võrreldes naistega kehvemate tervise näitajate  sagedaseks põhjuseks.

 

Pärast loengut liiguti teooria juurest praktika juurde ning Kurmet Karsna juhendamisel tehti ringtreeningut.

 

Aktiivse kehalise tegevuse järel ootasid mehi kokkamise, Itaalia veinide tundmise ja dekoreerimise töötoad.

 

Õhtu lõpetati ühiselt valmistatud õhtusöögi ja päeva kokkuvõtetega.

 

Põlvamaa meesteseminari korraldaja Põlva maavalitsuste terviseedendaja  Irena Viitamehe sõnul on aasta-aastalt tervise teemad meeste seas olulisemaks muutunud ning ollakse valmis neil teemadel aktiivselt kaasa rääkima ja uusi mõttemalle oma igapäeva ellu üle kandma.

 

Meeste terviseseminar toimus Euroopa Sotsiaalfondi programmi "Tervislikke valikuid toetavad meetmed" raames ning üritust toetas Europe Direct'i Põlvamaa teabekeskus.

 

Lisainfo:

Irena Viitamees

peaspetsialist (tervisedendus)

Põlva Maavalitsus

799 8932

irena.viitamees@polva.maavalitsus.ee

9. oktoobril toimub Põlvamaa meeste terviseseminar

9. oktoobril on kõik oma tervisest hoolivad Põlvamaa mehed oodatud Räpina Loomemajja VIII Põlvamaa meeste terviseseminarile „Mehed meestega meestest".

 

Osalejaid ootab TÜ Kliinikumi meestearst Sven Tennisbergi huvitav ettekanne meeste tervise teemal ning põnevad töötoad. Maitsvaid roogi valmistatakse üheskoos Mooste Viinavabriku kokka Rauno Liebenauga. Veinide tundmise maailma viib sommeljee Helen Strom ning dekoreerimise alal saab käe valgeks Helemall Maaski juhendamisel.

 

Et teooria ja praktika tasakaalus oleks saavad kõik osaleda ringtreeningul Kurnet Karsna juhendamisel. Õhtu lõpus ootab osalejaid õhtusöök.

 

Meesteseminaril osalemine on tasuta. Registreeri end osalejaks kuni 6. oktoobrini emaili teel irena.viitamees@polva.maavalitsus.ee või telefonil 5855 2277.

 

Lisainfo:

Irena Viitamees

tervisedendaja

Põlva Maavalitsus

799 8932; 5855 2277

irena.viitamees@polva.maavalitsus.ee.

Seminar meestele – Meeste terviseseminar „Terves kehas, terve vaim"

September-oktoober 2014

Viime läbi terviseseminari meestele, mille eesmärgiks on paikkonna elanike terviseseisundi parandamine, töövõime hoidmine, tervislikel põhjustel (sh. vigastuste tõttu) tööhõivest väljalangemise ennetamine, tervislik toitumine ja liikumisaktiivsuse suurendamine. Meeste eluiga lüheneb, mille põhjuseteks on nii tervisenäitajad, tööstress, peresuhted ja vähene liikumine. Olemegi valinud selle sihtgrupi, et pöörata olulist tähelepanu meeste tervisele ja pakkuda neile häid esinejaid ja praktilist tegevust seminari raames. Kohale plaanime kutsuda meisterkoka (meeskokk), kes valmistab meestele kohapeal tervislikku toitu (Kreeka või Itaaliapärane) ja samas tutvustab EL eesistujariikide Kreeka või Itaalia kultuuri ja toite. Päeva lõpetab ühiselt valmistatud õhtusöök. Seminari vaheajal virgutusvõimlemine ja peale seminari SPA kasutus.

Partnerid: Põlva Maavalitsus, Põlvamaa Tervisenõukogu, Eesti Terviseedenduse Ühing, Põlva Maavalitsus ja EV Riigikantselei.

Sihtrühm: Tööealised mehed Põlvamaalt