Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng Kanepi Gümnaasiumis

Eile toimus Põlva maavalitsuse Europe Direct´i Põlvamaa teabekeskuse eestvedamisel Kanepi Gümnaasiumis simulatsioonimäng „Euroopa Parlament". Mängus osalesid 8.- 12.klassi õpilased ning selle eesmärgiks oli tekitada õpilastes huvi ühiskonnas toimuva vastu, täiendada teadmisi Euroopast ja Euroopa Liidust.

 

Mängus tuli teha meeskonnatööd, arutleda seaduseelnõude üle, osata oma otsuseid argumenteerida, esitada küsimusi. Mängu juhtis suhtlemiskoolitaja Epp Adler, MTÜ HeadEst asutaja ja projektide eestvedaja.

 

Eriti tublid olid õpilased Maris Haavapu, Laur Lilleoja ja Linda Rekker, kes valiti Euroopa Parlamenti juhtima. Sõnavõttudega esinesid Sven Hallap, Markus Kuusmann, Monika Kattai ja teised. Komisjonide ja fraktsioonide töös said kõik osalejad sõna sekka öelda.

 

Lisaks tutvustas Europe Direct Põlvamaa teabekeskus oma tegemisi ja jagas EL-i alast infot ja materjale. Õpilaste tagasiside küsitluste põhjal oldi ürituse korraldusliku poole ja mängu läbiviijaga väga rahul, leiti, et see oli huvitavam, kui nad arvasid. Üritust toetas Euroopa Liit.

 

 

Simulatsioonimäng „Euroopa Parlament“ Kanepi Gümnaasiumis