Euroopa kirjanduskohvik „Minu Holland“ tõi kokku üle 50 huvilise

Neljapäeval, 12. mail toimus Põlva Keskraamatukogus Europe Direct´i Põlvamaa teabekeskuse korraldatud kirjanduskohvik „Minu Holland", kus Hollandi elust ja kultuurist rääkis raamatu „Minu Amsterdam" autor Margot Roose.

 

Kirjanduskohvikust käis õhtu jooksul läbi üle 50 inimese, kes said oma teadmisi Euroopa Liidu ja Hollandi teemal proovile panna ka väikese viktoriini käigus, mille auhinnad pani välja Hollandi Saatkond Tallinnas ja Europe Direct'i teabekeskus. Teemakohaste  maitseelamuste eest hoolitses Kodukohvik Tillu, kelle perenaine Eve tutvustas pakutavat hollandi kööki.

 

Põlva Maavalitsuse euroinfo peaspetsialist ning ürituse korraldaja Ingrid Lepassoni sõnul on kirjanduskohviku formaat hea tutvustamaks inimestele Euroopa Liidu liikmesriike: „Kirjanduskohviku rahvas oli aktiivne, esitades raamatu autorile mitmeid küsimusi ning kuigi õhtu teemaks oli Holland, said inimesed teadmisi kogu EL-i mitmekesisuse, ajaloo ja kultuuri kohta". Sündmus toimus Euroopa päeva raames ning selle üheks eesmärgiks oli tutvustada Euroopa Liidu 2016. aasta I poole ees istujariiki Hollandit.

 

Europe Direct'i Põlvamaa teabekeskuse järgmine üritus leiab aset juba uuel nädalal, kui toimub Kodanike Euroopa programmi koostööpäev.

 

 

Tule kirjanduskohvikusse!

12. mail algusega kell 18 korraldab Europe Direct´i Põlvamaa teabekeskus Põlva Keskraamatukogu lugemissaalis kirjanduskohviku „Minu Holland", kus räägitakse Hollandist ja hollandlastest. Toimub ka teemakohane viktoriin, millelt ei puudu auhinnad!

 

Euroopa Kirjanduskohvik on pühendatud Euroopa Päevale, kus tutvustame Euroopa 2016. aasta eesistujariiki Hollandit. Rääkima tuleb Petrone Print „Minu" sarja raamatu "Minu Amsterdam" autor Margot Roose, kes räägib Hollandi maast, kultuurist, kommetest ja toidust. Hollandipäraseid suupisteid ja jooke pakub kodukohvik Tillu. Teadmisi Euroopa Liidu ja Hollandi teemal saab proovile panna väikese viktoriini käigus, mille üllatusauhinnad paneb välja Hollandi Saatkond Tallinnas ja Europe Direct'i teabekeskus.

 

Kirjanduskohvikusse on oodatud kõik huvilised ja see on kõigile tasuta!

 

Euroopa kirjanduskohvik „Minu Holland“