« Tagasi

Põlva- ja Võrumaa ühingud käisid õppereisil Pärnumaal

28. novembril korraldasid Europe Direct Võru ja Põlva teabekeskused mõlema maakonna MTÜde esindajatele ühise õppereisi Pärnumaale, mille eesmärgiks oli tutvuda Pärnumaal toimetavate vabaühendustega ning  aidata meie kogukondade eestvedajatel leida uusi ideid ja koguda teadmisi oma tegevuse edasiseks arendamiseks.

 

Päev algas MTÜ Pesapuus, mis tegeleb sotsiaalteenustega. Eelkõige on ühing eeskujuks sotsiaalse ettevõtluse näitel – nimelt arendavate mänguasjade tootmisel, mille keskseks elemendiks on tahvelnukk KRIIDIK. Nuku peale saab nii joonistada kui ka seda riietada. „Mänguasjad on loodud selliselt, et nende abil on võimalikud paljud erinevad tegevus- ja õppevariandid ning samas jätavad palju ruumi laste loovusele. Pesapuud teeb eriliseks soov kujuneda tööpakkujaks pikaajalistele töötutele ja erivajadustega inimestele" rääkis üks eestvedajatest Evelyn Eichhorst nuku sünniloost ja Pesapuu eesmärkidest. Lõpetuseks andis Eha Paas ülevaate vabatahtlike keskusest ja vabatahtliku tegevuse arendamise võimalustest.

 

Raeküla Vanakooli keskus on vabatahtlik mittetulundusühing, mis ühendab Pärnu linna Raeküla linnaosa elanikke ja teisi soovijaid. „Keskus on kujunenud linnaosa rahvale oluliseks kooskäimise kohaks ja ka mitmekesiste teenuste pakkujaks. Maja noortekeskus pakub tegevusi piirkonna noortele, koolituskeskus aga erinevaid tegevusi nii suurtele kui väikestele – keelekursused ja täiendõppeprogrammid täiskasvanutele, lastele pilli- ja lauluõpe ning käelised tegevused," sõnas seltsi tutvustanud Piia Karro-Selg. Muu hulgas korraldavad nad Pärnus erinevate riikide teemanädalaid, kuhu kutsuvad ka külalisi kaugemalt. Näiteks on nad võõrustanud Jaapani suursaadikut Eestis.

 

Kolmandaks külastati Lindi küla, mis on eelkõige tuntud Meie Küla Peo poolest. Külaseltsi liige Merle Jantson, kes on ka EV100 igas külas projekti koordinaator, rääkis peo telgitagustest ning sõnas, et info peo kohta levib juba ise. Kui esimest pidu väisas paarsada inimest, siis viimastel aastatel on külastajaid juba tuhandetes olnud. Lisaks said külalised näha Lindi külaplatsi lava, sadamat, käsitööaita ning lasteaed-algkooli.

 

Lõpetuseks külastati hiljuti Pärnu kesklinnas avatud MTÜ Forwardspace koostöötamiskeskust, mis  on Pärnumaa noorte ettevõtjate algatus. Noored on ise mitmete MTÜde liikmed, vabatahtlikud ja võtnud endale motoks „Jääme Pärnusse!". Pakutakse iduettevõtetele ja vabakutselistele inspireerivat keskkonda, ettevõtlustöötube, investoritega kohtumisi, mentortunde ja muid võimendavaid üritusi. Sarnased koostöötamiskeskuse kohad on olemas Eestis veel Tallinnas ja Tartus.

 

Võru ja Põlva ühingutele oli õppereis osalejate tagasiside põhjal väga vajalik ja inspireeriv. Tagasiteel tuli eelkõige jutuks Pärnumaa esindajate entusiastlikkus ja mitmel pool kõlanud moto, et seltsi eestvedamine on justkui eluviis. Loodetavasti annavad Pärnumaalt saadud ideed, kontaktid ja mõtted Võru- ja Põlvamaa MTÜde tegevustele ainult hoogu juurde.

 

Väljasõitu toetasid Euroopa Liit ning Võru ja Põlva maavalitsused. Programmi aitas koostada Eesti Külaliikumine Kodukant juhatuse liige Krista Habakukk ning kohapeal oli päevajuhiks Pärnumaa Kodukandi juhatuse liige ning Kadjaste külaseltsi eestvedaja Tiina Heidemann. Kokku oli õppereisil 41 osalejat. 

 


EUROPE DIRECT'i teabekeskus - Põlvamaa

Euroopa Liidu alase teabe edastamiseks on Eestis loodud võrgustik. Antud võrgustiku üheks osaks on maakondlike teabekorraldajate infovõrgustik, mille eesmärgiks on edastada kohalikule elanikkonnale informatsiooni Euroopa Liitu puudutavates küsimustes. 

 

   

Peamised tegevused:

 • EL-alase erapooletu informatsiooni andmine
 • Eurointegratsiooniga seonduvatele küsimustele vastamine või infootsija suunamine vajaliku Euroopa Liidu allikani 
 • EL teabepäevade, loengute, kursuste korraldamine soovijatele 
 • EL projektide nõustamine
 • Rahvusvahelise projekti-koostöö informeerimine ja soodustamine erinevates EL programmides 
 • Projektidele partnerite leidmine Euroopa riikidest
 • Euroopa Liidu teemalise koolituse korraldamine vastavalt nõudlusele 
 
Kohapeal on võimalik:
 • Tutvuda Euroopa Liidu alaste trükistega
 • Saada tasuta infomaterjale Euroopa Liidu kohta
 • Saada nõu Euroopa Liidu alaste ürituste korraldamisel
 • Saada teavet selle kohta, kuidas ja kust leida vajalikku informatsiooni

Kontakt:

Europe Direct'i Põlvamaa teabekeskuse avatud infonurk asub
Põlva Maavalitsuse III korrusel
Kesk 20, Põlva
 
Europe Direct'i Põlva Teabekeskus on avatud E-R 9-15.
 
 
 
 

ED teabekeskuse töötajad:

 

Ametikoht

Ametniku nimi

Telefon

E-post

Lisainfo

regionaalprogrammide ja teavitustegevuse peaspetsialist 

 

Henari Kamenik

 

 

799 8903

 

henari.kamenik@polva.maavalitsus.ee

 

 

kabinet 41

 

 

noorsootöö peaspetsialist

 

Karin Viljus

799 8945

karin.viljus@polva.maavalitsus.ee

kabinet 27

 

 

Europe Direct infoliini

Teavet saab helistades Europe Direct infoliini tasuta* numbril üle kogu Euroopa Liidu (teenus on kasutatav tööpäevadel kella 9.00–18.30 Kesk-Euroopa aja järgi): 00 800 6 7 8 9 10 11

* mõned mobiilioperaatorid ei võimalda helistada numbritele, mis algavad 00800, või küsivad nende kõnede eest tasu. Teatavatel juhtudel telefoniautomaatidest või hotellidest helistades võivad kõned olla tasulised.

 

Teavet saab ka Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu infokeskuse euroinfo telefonil 800 3330. Eestist helistades on kõned tasuta. Telefon on avatud E–R kella 11.00–19.00.

 

 

Jaga oma kogemust ning täida TAGASIDEVORM, nii saame teabepunkti tegevust täiustada!