« Tagasi

Põlvamaa koole ehivad Euroopa jõulupuud

Viis Põlvamaa kooli osalevad ka tänavu ED Põlvamaa koordineerimisel üleeuroopalisel jõuluehete valmistamise ja vahetamise projektis "European Christmas Decoration Exchange 2017", mille eesmärgiks on valmistada ja vahetada teiste riikide koolidega jõuluehteid ning teha oma kodukohta ja jõulutraditsioone tutvustav infopakett, mis kuni kolmekümnele koolile üle Euroopa saadetakse.

 

Põlvamaalt osalevad projektis Räpina Ühisgümnaasium, Põlva Kool ning Viluste, Kauksi ja Tilsi põhikoolid.

 

Põlva Koolis juhendavad lapsi Kristi Mäeots ja Diana Pehk, kelle sõnul on projektiga seotud kõik 1.-4.klasside õpilased. „Iga klass tegi jõuluehteid oma tööõpetuse tundides ja nendest ehetest saatsime parimad oma partnerkoolidesse laiali. Videotervitus meie lastega on veel töös, aga detsembri alguses saab see ka saadetud," sõnas Mäeots.

 

„Meie koolis on ligi 25 õpilast projektiga seotud. Koostöös kunstiõpetajaga valmisid armsad kaunistused. Materjalidena kasutati peamiselt viltriiet ja puitu. Valitud materjalide värvidest oli tunda pisut ka Eesti Vabariigi lähenevat suurt tähtpäeva. Õpilased olid huvitatud projektist, kuid probleemiks kujunes peale tunde ühise aja leidmine. Siiski me selle aja leidsime, ning tulemuseks olid toredad kaunistused, mida lapsed hea meelega ka enda kuusel rippumas näeksid. Eriti põnevil on nad siiski teistest riikidest saadut kaunistuste üle - saadud pakke pole me veel avanud. Kui kõik saadetised käes, avame need koos ja sätime kaardid/kirjad teadetetahvlile. Kaunistused leiavad oma koha kuusel, mis peaks plaanide kohaselt fuajeesse paigutatud saama. Siis kõik, kes kooli uksest sisse astuvad, saavad näha Euroopa jõulupuud," tutvustas projekti tegevusi Tilsi Põhikooli õpetaja Ege Kostõgov.

 

Projekt kulmineerub koolide jaoks Euroopa jõulupuude kaunistamise ning partnerkoolide riikide jõulutraditsioonide tutvumisega.

 


EUROPE DIRECT'i teabekeskus - Põlvamaa

Euroopa Liidu alase teabe edastamiseks on Eestis loodud võrgustik. Antud võrgustiku üheks osaks on maakondlike teabekorraldajate infovõrgustik, mille eesmärgiks on edastada kohalikule elanikkonnale informatsiooni Euroopa Liitu puudutavates küsimustes. 

 

   

Peamised tegevused:

 • EL-alase erapooletu informatsiooni andmine
 • Eurointegratsiooniga seonduvatele küsimustele vastamine või infootsija suunamine vajaliku Euroopa Liidu allikani 
 • EL teabepäevade, loengute, kursuste korraldamine soovijatele 
 • EL projektide nõustamine
 • Rahvusvahelise projekti-koostöö informeerimine ja soodustamine erinevates EL programmides 
 • Projektidele partnerite leidmine Euroopa riikidest
 • Euroopa Liidu teemalise koolituse korraldamine vastavalt nõudlusele 
 
Kohapeal on võimalik:
 • Tutvuda Euroopa Liidu alaste trükistega
 • Saada tasuta infomaterjale Euroopa Liidu kohta
 • Saada nõu Euroopa Liidu alaste ürituste korraldamisel
 • Saada teavet selle kohta, kuidas ja kust leida vajalikku informatsiooni

Kontakt:

Europe Direct'i Põlvamaa teabekeskuse avatud infonurk asub
Põlva Maavalitsuse III korrusel
Kesk 20, Põlva
 
Europe Direct'i Põlva Teabekeskus on avatud E-R 9-15.
 
 
 
 

ED teabekeskuse töötajad:

 

Ametikoht

Ametniku nimi

Telefon

E-post

Lisainfo

regionaalprogrammide ja teavitustegevuse peaspetsialist 

 

Henari Kamenik

 

 

799 8903

 

henari.kamenik@polva.maavalitsus.ee

 

 

kabinet 41

 

 

noorsootöö peaspetsialist

 

Karin Viljus

799 8945

karin.viljus@polva.maavalitsus.ee

kabinet 27

 

 

Europe Direct infoliini

Teavet saab helistades Europe Direct infoliini tasuta* numbril üle kogu Euroopa Liidu (teenus on kasutatav tööpäevadel kella 9.00–18.30 Kesk-Euroopa aja järgi): 00 800 6 7 8 9 10 11

* mõned mobiilioperaatorid ei võimalda helistada numbritele, mis algavad 00800, või küsivad nende kõnede eest tasu. Teatavatel juhtudel telefoniautomaatidest või hotellidest helistades võivad kõned olla tasulised.

 

Teavet saab ka Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu infokeskuse euroinfo telefonil 800 3330. Eestist helistades on kõned tasuta. Telefon on avatud E–R kella 11.00–19.00.

 

 

Jaga oma kogemust ning täida TAGASIDEVORM, nii saame teabepunkti tegevust täiustada!