Koostöö tugevdab piiriüleseid suhteid

6. mail toimus Europe Direct´i Põlvamaa teabekeskuse ja Räpina Ühisgümnaasiumi koostööprojekti „Euroopa Liidu ja Venemaa suhted piirialases koostöös" raames Petseri 3. KK ja Räpina ÜG õpetajate seminar/õppereis Põlvamaal.

 

Külastati mitmeid Euroopa Liidu toel valminud maakonna kultuuri- ja turismiobjekte. Venemaa ja Põlvamaa koolide õpetajad said külastada Räpina sadamat, kus sadamakapten Martin Tuul rääkis sadama ehitusest, aktiivse vaba aja veetmise võimalustest ning sellest kuidas jõuti EL toetuseni ja mis kasu sellest saadi. Seejärel sõideti Mooste mõisa, kus toimus giidiga ekskursioon, kes andis väga põhjaliku ja huvitava ülevaate mõisa ajaloost ja mõisakompleksi kuuluvatest ehitistest. Mooste mõisa ringsõit jättis külalistele väga meeldiva ja positiivse elamuse. Õppereisi lõpetas ühine arutaelu Ristipalo piknikuplatsil, kus õpetajad arutlesid koostöövõimaluste üle järgmisel õppeaastal. Toimus ka Euroopa teemaline viktoriin, mille võitis Petseri kooli direktor Nina Petrovna Jaroslavtseva, kes sai auhinnaks EL meene.

 

Venemaa ja Põlvamaa õpetajate seminar/õppereisil osales kokku 24 õpetajat (10 Petserist ja 14 Põlvamaalt), üritust toetas Euroopa Liit.

 

Europe Direct´i Põlvamaa teabekeskus tänab Räpina Gümnaasiumi ja Marika Ääremaad hea koostöö eest piirialase koostöö eestvedamise eest!

 

EL ja Venemaa suhted piirialases koostöös. Petseri 3. Keskkool ja Räpina ÜG