Euroopa filmikohvikud

Veebruar, märts ja aprill 2017 (iga kuu üks film).

 

Eesmärk: Filmid on heaks platvormiks, mille abil ühendada meelelahutus ning ühiskonna jaoks aktuaalsed teemad. Ühest küljest on see võimaluseks tutvustada Euroopa maade filmikunsti ning teisalt saab selle abil tõstatada olulisi teemasid. 

Filmiõhtutel tutvustatakse maakonna elanikele filme, mis tõstavad esile Euroopa identiteediga seonduvaid põhiväärtusi, uurivad Euroopa kultuurilist mitmekesisust või käsitlevad Euroopa ülesehituse eri aspekte. Inimeste maailmapildi avardamiseks on plaanis näidata nii vanemaid Euroopa Liidus valminud filme kui ka uuemaid.

Filmiõhtu programm näeb ette filmile eelnevat sissejuhatust ning filmile järgnevat ühist arutelu kohvi- ja suupistelaua taga.

Väärtfilmiõhtuid korraldatakse koostöös Põlva Kultuuri- ja Huvikeskusega

 

Partnerid: Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus, filmilevitajad, toitlustaja Tillu Talukohvik

 

Sihtrühmad: Põlva maakonna filmihuvilised, kes soovivad tutvuda Euroopa Liidu liikmesriikide rahvusliku eripära ning kultuuriga kinokunsti vahendusel. Kuna kõik kinoõhtud on tasuta, siis võimaldab see väärtfilme nautida kõigil.

 

Kolme kuu jooksul kolme filmiõhtu läbiviimine (teisipäevad), kus ühe filmiõhtu kestus on 2 tundi algusega 19.00.

 

Esimene filmiõhtu toimub 7.veebruar 2017 kell 19 Põlva Kultuuri-ja Huvikeskuse salongis (2.korrus).

 

TASUTA!

Europe Direct Põlvamaa teabekeskus alustas filmikohvikutega

Eile Põlva Kultuurikeskuses toimunud esimesel Euroopa väärtfilmiõhtul tuli näitamisele Islandi 2015. aasta film „Jäärad", millele järgnes teemakohane vestlusõhtu.

 

Filmijärgsel arutelul rääkis saareriigi eluolust, kultuurist ja ajaloost lähemalt mitmeid aastaid Islandil elanud ning muusikaõpetaja ja ettevõtjana tegutsenud Mait Trink, kelle sõnul oli filmis kujutatud Islandi karm loodus ja karakterid just see ehe Island, mida ka tema nägi. Ilma rolli Islandi elukorraldusele on raske üle hinnata, sellest sõltub kõik. See oli ka üheks põhjuseks, miks Mait ise lõpuks Eestisse tagasi tuli.

 

Lisaks tuli jutuks islandlaste uudishimu, komme kõike omavahel jagada ning abivalmidus. Samuti sai teada saareriigi köögist, eriti pakkus huvi islandlaste rahvusroog, milleks on hapendatud ja roiskunud haikala.

 

Üritust korraldas Europe Direct Põlvamaa teabekeskus koostöös Põlva Kultuuri- ja Huvikeskusega. Üritusel osales ligi 20 filmihuvilist.

 

Järgmine Euroopa filmikohvik toimub Põlvas juba 14. märtsil. 

 

Europe Direct Põlvamaa alustab filmikohvikutega

Europe Direct Põlvamaa teabekeskus koostöös Põlva Kultuuri- ja Huvikeskusega pakuvad veebruarist kuni aprillini kord kuus maakonna filmihuvilistele näitamiseks Euroopa väärtfilme. Esimene filmikohvik toimub 7. veebruaril kell 19 kultuurikeskuse salongis ning näitamisele tuleb mitmete auhindadega pärjatud Islandi film „Jäärad" (2015).

 

Pärast filmi on kõik vaatajad oodatud jääma vestlusõhtule, kus arutatakse filmis kajastatud teemadel. Sooja joogi ja suupistetega kostitab Kodukohvik Tillu. Euroopa filmiõhtud on kõigile TASUTA.

 

Filmikohvikute sarja toetavad Euroopa Liit, Europe Direct Põlvamaa teabekeskus ja Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus.

 

Jälgi üritust ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/329222284138625/

 

Filmi tutvustus

 

Ühes Islandi üksildases orus elavad kõrvuti lambakasvatajatest vennad Gummi ja Kiddi. Nende lambakarja, mille vennad pärisid juba oma esivanematelt, peetakse üheks riigi parimaks ja väärikaid loomi on korduvalt auhindadega pärjatud. Ehkki vendadel on ühised valdused ja sama elustiil, ei ole nad omavahel juba 40 aastat sõnagi rääkinud. Kui Kiddi lammaste hulgas vallandub ühtäkki surmav haigus, ähvardab see kogu orgu. Katku levitamiseks otsustavad võimud kõik loomad tappa; see aga tähendab peaaegu surmaotsust talunikele, kellele on lambad peamiseks sissetulekuallikaks. Paljud neist jätavad talupidamise sinnapaika, kuid Gummi ja Kiddi ei anna nii kergesti alla. Kumbki vend üritab katastroofi ära hoida omal moel, Kiddi püssi ja Gummi mõistuse abil. Ühises võitluses on vennad siiski sunnitud koostööd tegema, et päästa väljasuremisest nii oma hinnalised loomad kui ka iseend.

 

Režissöör: Grímur Hákonarson

 

Osades: Sigurður Sigurjónsson, Theodór Júlíusson, Charlotte Bøving

 

Pikkus: 1 h 33 min.

 

Island / Taani / Norra / Poola 2015