Euroopa Päeva tähistamine maakonnas

6. mai 2017

 

Eesmärk: Korraldada maakonnas ELi toel valminud objekti avatud uste päeva sündmus.

Eesmärk on tutvustada ELi struktuuri-ja ühtekuuluvusfondide toel valminud objekte ning pakkuda võimalust külastada selliseid kohti, kuhu kodanikud tavapäraselt ei pääse.

Sündmust koordineerib Rahandusministeerium ja Euroopa Komisjoni esindus ning maakonnas kohapeal Europe Direct´i Põlvamaa teabekeskus. EL toel valminud objekti juurde korraldab Põlvamaa teabekeskus meelelahutusprogrammi ning tegevusi kogu perele, fookusega Euroopa Liidu sünnipäeva tähistamisele.

 

Vormig/tüüp: avatud uste päev, avalik üritus kogu perele

 

Partnerid: Rahandusministeerium, Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Põlvamaa objekt

 

Sihtrühm: kõik maakonna elanikud

Maanteemuuseum avab hooaja Euroopa Päeva tähistamisega

6. mail pakub Eesti Maanteemuuseum koostöös Europe Direct Põlvamaa teabekeskusega Euroopa Päeva raames kõigile huvilistele lõbusa koguperepäeva rändamisest ja reisimisest. Tasuta perepäevaga tähistatakse Euroopa Liidu sünnipäeva. Ühtlasi avab muuseum enda suvehooaja.

 

Maanteemuuseumis avatakse sel päeval pidulikult kauguste viit Euroopasse, toimuvad meeleolukad teematunnid liikluslinnakus ning palju muud põnevat. Lisaks saab kuulata seiklusjutte 7 maa ja mere tagant 4x4 reisiseltskonnalt ning lastemuuseumis kaugele sõbrale kirja saata ja muinasjutte kuulata.

Kõhutäidet pakub ning Euroopa maitseid tutvustab Varbuse Teemaja, kohal on ka Maanteeamet. Kõikide 6. mail toimuvate Euroopa Päeva maakondlikel üritustel osavõtjate vahel loositakse 9. mail välja 1000 euro suurune reisitšekk Euroopas reisimiseks! Loosis osalemiseks tuleb üritusel külastada Europe Direct Põlvamaa teabekeskuse telki ning ära lahendada lühike Euroopa Liidu teemaline viktoriin.

 

Euroopa Päev tähistab maailma ühe tugevaima rahvusvahelise liidu ehk Euroopa Liidu loomist, mis ühtlasi sümboliseerib rahu ja tasakaalu. Eesti on tänaseks olnud Euroopa Liidu liige 13 aastat ja selle aja jooksul on Euroopa Liidu struktuurfondide rahastuse abil toetatud mitmeid objekte üle Eesti, sealhulgas Eesti Maanteemuuseumi. Euroopa sünnipäev on 9. mail, kuid Eestis tähistatakse seda käesoleval aastal 6. mail. Sel päeval avaneb kõigil eesti inimestel võimalus külastada oma kodukohas ettevõtmisi, mis on teoks saanud tänu Euroopa Liidule.

 

Jälgi üritust Facebookis!