Euroopa Päeva tähistamine maakonnas

6. mai 2017

 

Eesmärk: Korraldada maakonnas ELi toel valminud objekti avatud uste päeva sündmus.

Eesmärk on tutvustada ELi struktuuri-ja ühtekuuluvusfondide toel valminud objekte ning pakkuda võimalust külastada selliseid kohti, kuhu kodanikud tavapäraselt ei pääse.

Sündmust koordineerib Rahandusministeerium ja Euroopa Komisjoni esindus ning maakonnas kohapeal Europe Direct´i Põlvamaa teabekeskus. EL toel valminud objekti juurde korraldab Põlvamaa teabekeskus meelelahutusprogrammi ning tegevusi kogu perele, fookusega Euroopa Liidu sünnipäeva tähistamisele.

 

Vormig/tüüp: avatud uste päev, avalik üritus kogu perele

 

Partnerid: Rahandusministeerium, Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Põlvamaa objekt

 

Sihtrühm: kõik maakonna elanikud

Põlvamaal tähistati Euroopa Päeva Eesti Maanteemuuseumis

6.mail tähistati Eesti Maanteemuuseumis Euroopa Päeva, millega muuseum avas ühtlasi oma suvehooaja. Lõbus koguperepäev rändamisest ja reisimisest pakkus avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele. Päeva külastas kokku üle 400 inimese!

 

Päeva läbivaks sõnumiks oli, et kõik teevad viivad küll Rooma, kuid alguse saavad nad Maanteemuuseumist: kohast, kus tee elab! Keskpäeval avati pidulikult euroviit, mis näitab Maanteemuuseumi kaugust kõigi Euroopa Liitu kuuluvate riikide pealinnadeni. Lisaks oli Varbuse bussipeatuses üleval sõidugraafik Rooma, kuhu parima tahtmise juures oleks ümberistumistega poole päevaga jõudnud.

 

Liikluslinnakus toimunud teematunnid keskendusid hollandi, prantsuse ja inglise liikluskultuurile. Eriti tublid liiklejad said ka premeeritud. Otsimismängus „Lauluga läbi Euroopa" tuli osalejatel arvata Euroopa kohtasid, mida erinevates lauludes mainitakse. Lastemuuseumis luges Euroopa muinasjutte Inga Lunge. Euroopa maitseid tutvustas Varbuse teemaja. 4x4 reisiseltskonna liikmed rääkisid oma kogemustest ja elamustest autoga reisimisel. Kohal oli ka Maanteeamet, kes õpetas turvalist liiklemist ja turvavarustuse korrektset kasutamist.

 

Kogu päeva oli kohal Europe Direct Põlvamaa teabekeskus, kes jagas Euroopa Liidu alaseid teabematerjale ning korraldas teemakohase viktoriini koos auhindadega.

 

Üritust korraldasid Eesti Maanteemuuseum koostöös Europe Direct Põlvamaa teabekeskusega.

Maanteemuuseum avab hooaja Euroopa Päeva tähistamisega

6. mail pakub Eesti Maanteemuuseum koostöös Europe Direct Põlvamaa teabekeskusega Euroopa Päeva raames kõigile huvilistele lõbusa koguperepäeva rändamisest ja reisimisest. Tasuta perepäevaga tähistatakse Euroopa Liidu sünnipäeva. Ühtlasi avab muuseum enda suvehooaja.

 

Maanteemuuseumis avatakse sel päeval pidulikult kauguste viit Euroopasse, toimuvad meeleolukad teematunnid liikluslinnakus ning palju muud põnevat. Lisaks saab kuulata seiklusjutte 7 maa ja mere tagant 4x4 reisiseltskonnalt ning lastemuuseumis kaugele sõbrale kirja saata ja muinasjutte kuulata.

Kõhutäidet pakub ning Euroopa maitseid tutvustab Varbuse Teemaja, kohal on ka Maanteeamet. Kõikide 6. mail toimuvate Euroopa Päeva maakondlikel üritustel osavõtjate vahel loositakse 9. mail välja 1000 euro suurune reisitšekk Euroopas reisimiseks! Loosis osalemiseks tuleb üritusel külastada Europe Direct Põlvamaa teabekeskuse telki ning ära lahendada lühike Euroopa Liidu teemaline viktoriin.

 

Euroopa Päev tähistab maailma ühe tugevaima rahvusvahelise liidu ehk Euroopa Liidu loomist, mis ühtlasi sümboliseerib rahu ja tasakaalu. Eesti on tänaseks olnud Euroopa Liidu liige 13 aastat ja selle aja jooksul on Euroopa Liidu struktuurfondide rahastuse abil toetatud mitmeid objekte üle Eesti, sealhulgas Eesti Maanteemuuseumi. Euroopa sünnipäev on 9. mail, kuid Eestis tähistatakse seda käesoleval aastal 6. mail. Sel päeval avaneb kõigil eesti inimestel võimalus külastada oma kodukohas ettevõtmisi, mis on teoks saanud tänu Euroopa Liidule.

 

Jälgi üritust Facebookis!