Põlvamaa kaunimad kodud 2014

Võidupüha, 23. juuni pärastlõunal tänas ja tunnustas maavanem Ulla Preeden Mooste mõisas Põlvamaa kaunimate kodude omanikke.

 

1997. aastal kuulutas president Lennart Meri välja kodukaunistamise aasta, mille üheks eesmärgiks oli parimate kodukaunistajate tunnustamine. Tänaseks on saanud sellest traditsioon. Igal kevadel valitakse kõigis maakondades ja neljas suuremas linnas välja kolm kõige kaunimat kodu, mis esitatakse presidendile autasustamiseks.

 

Maavanem tunnustas kõiki Põlvamaa valdade poolt konkursile „Eesti kaunis kodu 2014" esitatud kandidaate ning andis neile üle tänukaardi, mastivimpli ja sireli istiku.

 

Sel aastal tunnistati kaunimateks Põlvamaa kodudeks, kes pälvisid maavanema aukirja ja esitatakse Eesti Vabariigi Presidendile autasustamiseks:

- Lii ja Toomas Tarve Jõekääru talu Haavapää külas Veriora vallas;

- Mare Orioni maakodu Liinamäe külas Orava vallas;

- Anneli ja Maidu Patraili Mikko talu Tännassilma külas Põlva vallas

- ja kohaliku omavalitsusena Värska vald.

 

Eesti Vabariigi Presidendi ja Eesti Kodukaunistamise Ühenduse algatusel ning koostöös maavalitsuste ja kohalike omavalitsustega toimuva üleriigilise konkursi "Eesti kaunis kodu" eesmärgiks on aidata kaasa Eestimaa kaunimaks muutmisele, ühise elukeskkonna korrastamisele ja meie kodukultuuri arendamisele.

 

Lisainfo:

Marika Saks

peaspetsialist

arengu- ja planeeringuosakond

Põlva Maavalitsus

799 8913

marika.saks@polva.maavalitsus.ee