Maavanem tunnustas kaunimate kodude rajajaid

 

23. juuni pärastlõunal tänas ja premeeris maavanem Ulla Preeden Ridalis Põlvamaa kaunimate kodude omanikke.

 

1997. aastal president Lennart Meri poolt väljakuulutatud kodukaunistamise aastast on saanud traditsioon, mida viib koostöös maakondadega läbi Eesti Kodukaunistamise Ühendus. Kõik maakonnad ning neli suuremat linna valivad igal aastal välja kolm kõige kaunimat kodu, kes esitatakse Vabariigi Presidendile tunnustamiseks.

 

Maavanem õnnitles kõiki Põlvamaa valdade poolt konkursile „Eesti kaunis kodu 2015" esitatud kandidaate ja tunnustas neid tänukaardi, elupuu istiku ning riigihalduse ministri Arto Aasa poolt saadetud tänukirja ja lipuviiruga.

 

2015. aastal pälvisid kaunima kodu eest maavanema raamitud tänukirja ja esitatati Vabariigi Presidendile autasustamiseks Piret ja Urmas Jõgeva Põlva vallast, Mare ja Kurmet Ossip Veriora vallast ning Signe ja Peeter Kähr Põlva vallast.

 

Maavanem märkis oma tervituskõnes kuidas kodu hoides pühendume me ka teistele väärtustele: „Iga kodu jutustab loo seal elanud või elavatest inimestest, nende harjumustest, väärtustest ja pühendumisest. Tean, et samaviisi kui olete pühendunud oma kodudele, olete pühendunud ka oma teistelegi tegevustele ja see on väärtus, millest igal inimesel on põhjust eeskuju võtta. Oma kodu hoides hoolime oma perest, hoolime oma külast ning hoolime oma riigist."

 

Rahvusliku programmi „Eesti kaunis kodu" aktuaalsus seisneb Eesti elanikkonna kodukultuuri arendamises ja ühiskonna erinevate gruppide kasvatamises positiivsete tulemuste kaudu. 

 

 

Lisainfo:

Marika Saks

peaspetsialist

arengu- ja planeeringuosakond

Põlva Maavalitsus

799 8913

marika.saks@polva.maavalitsus.ee