Ökofestivalil oli populaarne euroviktoriin

 

17. augustil toimus IX ökofestivali raames traditsioonile perepäev Karilatsil. Kodumaise toodanguga kauplejate ja rohelise mõtteviisiga ettevõtete seas oli oma telgiga väljas ka Põlvamaa Europe Directi (ED) teabekeskus.

 

Eurotelgis said kõik soovijad lahendada viktoriini, kus küsiti Põlvamaa ED tegevuste, Euroopa Liidu keskonnaprojektide ja tegevuste kohta. Huvilisi oli palju, ligi 200. Kõigile vastajatele jagati euromeeneid ning külastajad said kaasa võtta ELi teemalisi infomaterjale, mida jätkus nii suurtele kui väikestele.

 

Lisaks ED teabekeskuste töötajatele Arnele ja Ingridile olid eurotelgis abiks kaks toredat vabatahtlikku – Siim Liiskmann ja Tambet Krasnov. ED teabekeskus tänab tublisid abilisi!

 

Kohtumiseni järgmisel aastal.

 

       

 

Lisainfo:

Ingrid Lepasson

Põlvamaa ED teabekeskus

799 8919

ingrid.lepasson@polva.maavalitsus.ee

 

Maavanem kutsub Põlvamaa ettevõtteid ja ökofestivali külastama

11.08.14

Põlva maavanem Ulla Preeden kutsub reedel, 15. augustil kõiki huvilisi üles Põlvamaa ettevõtteid külastama. Ökofestivali raames avavad kohalikud ettevõtted MTÜ Põlvamaa Patrioodi eesvedamisel oma uksed ja kutsuvad inimesi oma ettevõtte ning sealsete tegemistega tutvuma.

 

Eelmisel suvel tutvusid Räpina Paberivabriku tegemistega maavanemad

 

Kuidas valmivad tööstustes liha-, pagari- ja piimatooted? Kuidas tehakse mööblit ja paberit? Missuguseid võimalusi pakub kaasaegne printimistehnika ning mida põnevat saab teha ja maitsta Mooste Viinavabrikus. Neile ja veel paljudele teistelegi küsimustele saab vastused ise vaatama minnes. Külastajaid ootavad AS Arke, Lihapagar OÜ, AS Lõunapagarid, Emer-Pen OÜ, Suwem AS, Põlva Tarbijate Ühistu, Räpina Paberivabrik, Tere AS, Jalgpalliklubi Lootos, Mooste Viinavabrik ja Saviukumaja.

 

Külastusajad ja broneerimise info http://www.polvamaa.ee/polvamaa-ettevotted-kutsuvad-kulla.

 

Kõigi külastuspäeva osalejate vahel loosib maavanem Ulla Preeden pühapäeval, 17. augustil ökofestivali perepäeval Karilatsil välja kinkekorvid.

 

Perepäeval on ligi paarsada müüjat looduse- ja tervisekauba, kohalikku toidu, maa- ja metsaandide, käsitöö ning muu põnevaga kauplemas. Õpetatakse valmistama jäätist, võid, aga ka räätsasid ning toimub laste looduskool. Põlvamaa Europe Direct'i teabepunkti telgis ootab kõiki külastajaid ökoteemaline viktoriin, kus iga osaleja saab auhinna.

 

Täpsem kava kogu ökofestivali tegevuste kohta http://www.polvamaa.ee/ecofest.

Ökofestivalil osalemine

August 2014

ED Põlvamaa teabekeskus osaleb augustis 2014 toimuval Ökofestivalil.

Terve nädala kestev traditsiooniline sündmus, mis põhineb maakonna tunnuslausel „Rohelisem elu", seminarid, loodusretked, õpitoad jmt.

Põhipäeval on väljas ED teabekeskuse infotelk, kus on energiatõhususe ja säästva eluviisi väljapanekud, trükised. Infotelk koos väljapanekuga avatud vähemalt 3 h. Viiakse läbi viktoriin, õigesti vastanutele meened või kingitused. Võimalusel energeetikateemaline töötuba ja ettekanded.

Sihtgrupp: töötubades KOV-de ametnikud, korteriühistute esindajad, ettevõtjad. Ökofestivali perepäeval kõik kodanikud

Partnerid: peakorraldaja on SA Põlvamaa Arenduskeskus, partnerid/toetajad: Põlva Maavalitsus, ED Põlvamaa teabekeskus, Põlvamaa Omavalitsuste Liit.

ED projektist kaetakse infomaterjalide, osaliselt sündmuse reklaamikulud, väljapaneku paigaldus-ja transpordikulud ja viktoriini auhinnad.