Õpilasvahetus Põlvamaal

Petseri vahetusõpilased tutvuvad Põlvamaaga

Petseri 3. Keskkooli neli õpilast viibivad Euroopa Liidu õpilasvahetuse projekti „ELi ja Venemaa suhted läbi õpilasvahetuse ja keeleõpe" raames teisipäevast reedeni Põlvamaal ning lisaks maakonna vaatamisväärsustega tutvumisele külastatakse veel Tartut ja AHHAA teaduskeskust. Õpilasi võõrustavad ja projekti aitab läbi viia Räpina Ühisgümnaasium.

Teisipäeval, 3. novembril viis Europe Direct'i teabekeskus Põlvamaal koostöös maavalitsusega Räpina Ühisgümnaasiumi 10. klassile ja Petseri 3. Keskkooli vahetusõpilasele läbi Euroopa Liidu teemalise tunni. Lisaks üldistele euroliitu puudutavatele küsimustele said noored tutvuda ED Põlvamaa teabekeskuse toel ja koostöös MTÜ Meediasüstiga valminud 3 hariva videoklipiga noorte teadlikkuse tõstmiseks Euroopa Liidu haridus- , koolitus- , noorte- ja spordiprogrammist Erasmus+ ning internetiohtudest kiirelt arenevas digimaailmas. Lõpetuseks mängiti EL-i teemalisi mänge, mille edukamad said premeeritud.

Neljapäeval võib noori kohata Põlvamaa noortekonverentsil „Mis vaevab noorte südant?" ning reedel viibivad noored Setomaal.

Projekti eesmärgiks on arendada ELi ja Venemaa suhteid läbi õpilasvahetuse ja keeleõppe, tõsta kultuurierinevuste alast teadlikkust ning soodustada tolerantsust kultuurierinevustesse, võimaldada vene õpilastel ja õpetajatel tutvuda eesti tavade ja kommetega elades Põlvamaa peredes. Õppevisiidi käigus kasutatakse suhtluskeeltena vastavalt eesmärgile vaid eesti ja vene keelt.