Patrioodi nädal viib Põlvamaa ettevõtted taas koolidesse

16. märtsist kuni 31. märtsini korraldab Põlvamaa üheksat ettevõtet ja Põlva valda ühendav MTÜ Põlvamaa Patrioot maakonna koolides „Patrioodi kuu", et tutvustada noortele kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisust.

Kui eelmisel aastal tutvustati patrioodi mõtteviisi maakonna eakamatele inimestele, siis sellel aastal on sihtgrupiks võetud Põlvamaa õpilased. Patrioodi kuu saab avalöögi 16. märtsil Mooste Põhikoolis ning kokku käivad ühingu liikmed rääkimas 17 erinevas Põlvamaa koolis.

Patrioodi eesmärgiks on propageerida ja selgitada kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisust, et soodustada maakonna majanduselu ja säilitada töökohti. Ühinguga on oodatud liituma ka teised maakonna ettevõtjad ja omavalitsused, kes soovivad ergutada kohalike toodete ja teenuste tarbimist ning propageerida kohalike ressursside kasutamist.

MTÜ Põlvamaa Patrioot ühendab üheksat maakonna ettevõtet: AS Värska Vesi, AS Lõuna Pagarid, AS Arke Lihatööstus, OÜ Lihapagar, Põlva Tarbijate Ühistu, OÜ Charlot,  AS Tere, Mahta Kütus AS, Räpina Paberivabrik AS ja Põlva vallavalitsust. Patrioodi kuu korraldamisel on abiks Põlva Maavalitsus ja Põlvamaa Arenduskeskus.

Rutt Riitsaar, Põlva Maavalitsuse regionaalarengu nõunik selgitab: „Koolinoortele on oluline tutvustada meie maakonnas tegutsevaid ettevõtjad ja selgitada, mis on meie piirkonna ressursid. Samuti on väga tähtis juba maast-madalast anda edasi neid aspekte, mis on olulised ise ettevõtjaks hakkamisel."

Alates märtsi lõpust hakkab ühingu tegemisi koordineerima Põlva Maavalitsuse asemel Põlva vald.

Lisainfo:
Tiiu Marran
Konsultant
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5348 0003
E-post: tiiu.marran@polvamaa.ee

 

 

« Tagasi

Maavanem avas Patrioodi nädala

Täna hommikul avas maavanem Ulla Preeden Põlva Ühisgümnaasiumis Põlvamaa Patrioodi nädala.

 

Nimelt korraldab Põlvamaa üheksat ettevõtet ühendav MTÜ Põlvamaa Patrioot, koostöös Põlva Maavalitsuse ja Põlvamaa Arenduskeskusega 13.-19. aprillil „Patrioodi nädala", et juhtida tähelepanu kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisusele. Samuti soovitakse tutvustada ja äratada õpilastes huvi ettevõtluse vastu.

 

Maavanem Ulla Preeden: „Põlvamaa ettevõtjad on tööandjad ennekõike kohalikele elanikele ja mida rohkem neid on või mida edukamad nad on, seda suurem on panus kogukonda. Enamasti just kohalikud ettevõtted toetavad kohalikke kultuuri- ja sporditegevusi. Lisaks aitavad kohalikud tooted ja teenused säilitada kodukandi unikaalsust. Seetõttu on ka maavalitsus asunud Patrioodi nädalal üheskoos ettevõtjatega koole külastama ja kohaliku ettevõtluse olulisust rõhutavat mõtteviisi edasi kandma. Kohalikult kohalikule võidavad kohalikud."

 

Põlva Ühisgümnaasiumi külastas maavanem koos Räpina Pabervabriku juhataja Mihkel Peedimaaga, kes rääkis Pabervabriku näitel sellest, kuidas ja miks on Põlvamaal hea ettevõtlusega tegeleda, aga ka sellest, miks on Põlvamaal hea elada.

 

Kogu nädala jooksul külastatakse maakonna 19 kooli ning kohtutakse rohkem kui 500 õpilasega. Kõigile õpilastele kingitakse mälestuseks Põlvamaa Patrioodi välja töötatud tootemärgi "Parim Põlvamaalt" magnet. Tootemärgiga propageeritakse kohalike toodete ja teenuste tarbimist ja ühtlasi hõlbustab see tarbijatel kaubandusest põlvamaiste toodete leidmist.

 

2010. aastal loodud MTÜ Põlvamaa Patrioot koondab tänaseks üheksat Põlvamaa ettevõtet: AS Värska Vesi, AS Lõuna Pagarid, AS Arke Lihatööstus, AS Lihapagar, Põlva Tarbijate Ühistu, OÜ Emer-Pen, AS Tere, Mahta Kütus AS, Räpina Paberivabrik AS ja eraisikuna endist Põlva maavanem Priit Sibulat.

 

Täpsem koolide külastuste ajakava: http://polva.maavalitsus.ee/et/patrioodi-nadal

 

Lisainfo:

Rutt Riitsaar

arengu- ja planeeringuosakonna juhataja

Põlva Maavalitsus

799 8928

rutt.riitsaar@polva.maavalitsus.ee