Patrioodi nädal viib Põlvamaa ettevõtted taas koolidesse

16. märtsist kuni 31. märtsini korraldab Põlvamaa üheksat ettevõtet ja Põlva valda ühendav MTÜ Põlvamaa Patrioot maakonna koolides „Patrioodi kuu", et tutvustada noortele kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisust.

Kui eelmisel aastal tutvustati patrioodi mõtteviisi maakonna eakamatele inimestele, siis sellel aastal on sihtgrupiks võetud Põlvamaa õpilased. Patrioodi kuu saab avalöögi 16. märtsil Mooste Põhikoolis ning kokku käivad ühingu liikmed rääkimas 17 erinevas Põlvamaa koolis.

Patrioodi eesmärgiks on propageerida ja selgitada kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisust, et soodustada maakonna majanduselu ja säilitada töökohti. Ühinguga on oodatud liituma ka teised maakonna ettevõtjad ja omavalitsused, kes soovivad ergutada kohalike toodete ja teenuste tarbimist ning propageerida kohalike ressursside kasutamist.

MTÜ Põlvamaa Patrioot ühendab üheksat maakonna ettevõtet: AS Värska Vesi, AS Lõuna Pagarid, AS Arke Lihatööstus, OÜ Lihapagar, Põlva Tarbijate Ühistu, OÜ Charlot,  AS Tere, Mahta Kütus AS, Räpina Paberivabrik AS ja Põlva vallavalitsust. Patrioodi kuu korraldamisel on abiks Põlva Maavalitsus ja Põlvamaa Arenduskeskus.

Rutt Riitsaar, Põlva Maavalitsuse regionaalarengu nõunik selgitab: „Koolinoortele on oluline tutvustada meie maakonnas tegutsevaid ettevõtjad ja selgitada, mis on meie piirkonna ressursid. Samuti on väga tähtis juba maast-madalast anda edasi neid aspekte, mis on olulised ise ettevõtjaks hakkamisel."

Alates märtsi lõpust hakkab ühingu tegemisi koordineerima Põlva Maavalitsuse asemel Põlva vald.

Lisainfo:
Tiiu Marran
Konsultant
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5348 0003
E-post: tiiu.marran@polvamaa.ee

 

 

« Tagasi

Põlvamaa Patrioodi ettevõtted avasid külastajatele oma uksed

MTÜ Põlvamaa Patrioodi avatud uste päev tõi kokku palju huvilisi, kes said tutvuda ettevõtete köögipoolega ning teada, mil määral aitab kohalike toodete tarbimine piirkonna majanduselule kaasa.   

 

Kolmapäeval, 19. augustil toimunud ettevõtete avatud uste päeva külastati kokku ligi sada korda, paljud olid eesmärgiks võtnud kõik ettevõtted läbi käia. Huvilistele avasid oma uksed AS Lõuna Pagarid, OÜ Lihapagar , Põlva Tarbijate Ühistu, OÜ Emer-Pen, AS Tere, Räpina Paberivabrik AS ning Jalgpalliklubi Lootos. Kõigi osalenute vahel loositi Ökofestivalil Karilatsis välja kaks kinkekorvi MTÜ Põlvamaa Patriooti kuuluvate ettevõtete toodanguga.

 

23. augustil Karilatsis, Põlva Talurahvamuuseumis toimunud Ökofestivali perepäeval oli esindatud ka Põlvamaa Patrioodi telk, kus külastajatel oli võimalik degusteerida AS Tere ja Lõuna Pagarid AS tooteid. Lisaks oli võimalik saada infot ühingu eesmärkide ja tegemiste kohta ning oma teadmiste proovilepanekuks täita ära teemakohane küsimustik. Julgeid lahendajaid oli ligi poolsada, kelle vahel loositi välja neli kinkekorvi. 

 

Põlvamaa Patrioodi ühingu eesmärgiks on soodustada kohalikku majanduselu, tänu millele säilivad ka töökohad. Kohalike toodete ja teenuste tarbimise hõlbustamiseks on välja töötatud tootemärk "Parim Põlvamaalt". Põlvamaa Patrioot koondab üheksat Põlvamaa ettevõtet, tegevustes lööb kaasa maavalitsus ja arenduskeskus.

 

Lisainfo:

Rutt Riitsaar

Arengu- ja planeeringuosakonna juhataja

Põlva Maavalitsus

Tel 7998 928, rutt.riitsaar@polva.maavalitsus.ee