Patrioodi nädal viib Põlvamaa ettevõtted taas koolidesse

16. märtsist kuni 31. märtsini korraldab Põlvamaa üheksat ettevõtet ja Põlva valda ühendav MTÜ Põlvamaa Patrioot maakonna koolides „Patrioodi kuu", et tutvustada noortele kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisust.

Kui eelmisel aastal tutvustati patrioodi mõtteviisi maakonna eakamatele inimestele, siis sellel aastal on sihtgrupiks võetud Põlvamaa õpilased. Patrioodi kuu saab avalöögi 16. märtsil Mooste Põhikoolis ning kokku käivad ühingu liikmed rääkimas 17 erinevas Põlvamaa koolis.

Patrioodi eesmärgiks on propageerida ja selgitada kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisust, et soodustada maakonna majanduselu ja säilitada töökohti. Ühinguga on oodatud liituma ka teised maakonna ettevõtjad ja omavalitsused, kes soovivad ergutada kohalike toodete ja teenuste tarbimist ning propageerida kohalike ressursside kasutamist.

MTÜ Põlvamaa Patrioot ühendab üheksat maakonna ettevõtet: AS Värska Vesi, AS Lõuna Pagarid, AS Arke Lihatööstus, OÜ Lihapagar, Põlva Tarbijate Ühistu, OÜ Charlot,  AS Tere, Mahta Kütus AS, Räpina Paberivabrik AS ja Põlva vallavalitsust. Patrioodi kuu korraldamisel on abiks Põlva Maavalitsus ja Põlvamaa Arenduskeskus.

Rutt Riitsaar, Põlva Maavalitsuse regionaalarengu nõunik selgitab: „Koolinoortele on oluline tutvustada meie maakonnas tegutsevaid ettevõtjad ja selgitada, mis on meie piirkonna ressursid. Samuti on väga tähtis juba maast-madalast anda edasi neid aspekte, mis on olulised ise ettevõtjaks hakkamisel."

Alates märtsi lõpust hakkab ühingu tegemisi koordineerima Põlva Maavalitsuse asemel Põlva vald.

Lisainfo:
Tiiu Marran
Konsultant
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5348 0003
E-post: tiiu.marran@polvamaa.ee

 

 

« Tagasi

Põlvamaa ettevõtted kutsuvad Ökofestivalile

23. augustil Karilatsis toimuval Ökofestivalil on oma telgiga esindatud MTÜ Põlvamaa Patriooti kuuluvad ettevõtted, kes üheskoos maavalitsuse töötajatega oma tegemisi tutvustavad. Ökofestivali raames viiakse läbi ka konkurss, kus selgitakse välja kui hästi tunnevad tarbijad maakonna ettevõtteid ja nende toodangut.
 
Kolmapäeval, 19. augustil toimub lahtiste uste päev, kus etteteatamisel on võimalik külastada maakonna järgmisi ettevõtjaid: Lõuna Pagarid AS, Lihapagar OÜ, Põlva Tarbijate Ühistu, OÜ Emer-Pen, AS Tere, Räpina Paberivabrik AS ning Jalgpalliklubi Lootos (lisainfo SIIN). Kõigi ettevõtete lahtiste päevade külastajate ja parimate teadmistega vastajate vahel loositakse Ökofestivali perepäeval, 23. augustil Karilatsis, välja kinkekorvid Põlvamaa Patrioodi ettevõtete toodanguga.
 
Koostöös ettevõtjate, maavalitsuse ja arenduskeskusega on valminud e-leht „Põlvamaa Patrioot", kus huvilised saavad hea ülevaate MTÜ Põlvamaa Patrioodi tegevuseesmärkidest ja sellest, kuidas igaüks meist saab toetada maakonna majanduse jätkusuutlikkust.
 
Põlva maavanem Ulla Preedeni sõnul on igaühel meist võimalik toetada kohalikku ettevõtlust läbi kohaliku toote ja teenuse tarbimise. Seeläbi toetame kogu Põlvamaa majanduse jätkusuutlikkust. Mõtteviis kohalikult kohalikule tundub iseenesest loomulik, kuid teadlikku rakendamist on tänasel päeval veel paraku vähe. Tule tutvu Põlvamaa Patrioodi ettevõtetega!
 
Kohalike toodete ja teenuste tarbimise propageerimiseks ning hõlbustamaks tarbijatel põlvamaiste toodete leidmist, on MTÜ Põlvamaa Patrioot välja töötanud tootemärgi "Parim Põlvamaalt". Põlvamaa Patrioot koondab üheksat Põlvamaa ettevõtet.
 
Põlvamaa Patrioodi e-lehe väljaandmist on toetanud Siseministeerium Maakondlikust arendustegevuse programmist. 
 
Lisainfo:
Rutt Riitsaar
Arengu- ja planeeringuosakonna juhataja
Põlva Maavalitsus
Tel 7998 928, rutt.riitsaar@polva.maavalitsus.ee