Põlvamaa väike- ja keskmise suurusega ettevõtjate mess

Põlvamaa ettevõtlusmess pakkus võimalusi omavahelise koostöö edendamiseks

 

Eile toimus Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses Põlvamaa ettevõtjate kontaktmess "Uskumatu, millega mu naaber tegeleb!", mille peamiseks eesmärgiks oli edendada kohalike ettevõtete omavaheliste sidemete loomist.

 

Lisaks üksteise tegemistega tutvumisele said ettevõtjad ning kohale tulnud huvilised kuulata ettekandeid, mille peamine fookus oli suunatud just Põlvamaa ettevõtluse võimalustele. Maavanem Igor Taro sõnas avakõnes, et maakonna tunnuslause "Rohelisem elu" on silmatorkav juba väljaspool Põlvamaad ning selles on suur arengupotentsiaal. Temaga nõustus Roy Strider OÜ-st Ilmavald, kelle sõnul võiks Põlvamaast saada ökomaakond, mis oleks brändina tuntud üle maailma. Kommunikeerimisest ning brändi olulisust rääkis ka suhtekorraldaja ja kommunikatsioonispetsialist Janek Mäggi, kelle sõnul tasub alati rõhutada toote või teenuse kohalikku päritolu.

 

 

Ettevõtlusminister Liisa Oviir andis oma ettekandes ülevaate riigi suundadest ettevõtluse toetamises ning rääkis ettevõtlusnädalast. „Selle nädala kõige olulisem panus on see, et ettevõtjad on selgelt tähelepanu keskpunktis ning saavad öelda välja selle, mis hingel, ja sellest tekkiv dialoog aitab meil ettevõtluskeskkonda parandada." Muuhulgas mainis Oviir, et Eesti järgmine suurem innovatsioon võiks olla ettevõtluse õpetamine juba esimesest kooliklassist peale.

 

Kohaliku ettevõtja kogemusest rääkinud Värska Sanatooriumi juhataja Vello Saare sõnul on ka nende asutus pidevas arengus. "2014. aastal püstitasime eesmärgi areneda kuurortravi pakkuvast ettevõttest rahvusvaheliselt tunnustatud balneoloogiakeskuseks ning juba praegu võin ilma häbenemata öelda, et oleme Eesti esimene balneoteraapia ja rehabilatsioonikeskus."

 

Toidu, turismi ja loomettevõtluse vahelisi koostöövõimalusi kutsus ära kasutama MTÜ Maaturism tegevjuht Raili Mengel, kes kiitis Põlvamaa mainekujunduskava, kus arengutegevustena ära mainitud turismi- ja toiduvaldkonnad. Sobiva tööjõu leidmiseks Euroopast andis nõu Eesti Töötukassa Tartumaa osakonna EURES nõustaja Maris Koka.

 

Lisaks tuli esitamisele videoklipp kolmest maakonna väikeettevõtjatest:

 

 

Kontaktmessi peakorraldaja, Põlvamaa Arenduskeskuse projektikonsultant Tiiu Marran kommenteeris, et mess pakkus ettevõtjatele võimaluse luua personaalseid suhteid. „Näiteks Hotell Pesa peakokk arvas, et tulevikus saavad nad oma menüüsse võtta Zerna Ökotalu jahu, Sepa mahetalu kitsejuustu ja Kalmar Mägi Suitsusauna sinki. Põlva Tarbijate Ühistu huvitus müüki võtma Mahlaveski mahlad ja Stilus Lingua käsitöö küünlad."

 

 

Põlva Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Rutt Riitsaar sõnas, et alati on lihtsam silmast silma nõu küsida või koostöökokkulepet sõlmida. „Seminari poole ettekanded omakorda andsid ideid, kuidas toodet ja teenust turundada või teistest eristuda ja silma paista," märkis Riitsaar.

 

Kontaktmessi korraldasid Põlvamaa Arenduskeskus koostöös Põlva Maavalitsuse, Europe Direct Põlvamaa teabekeskuse ning Põlvamaa Omavalitsuste Liidu ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi toel.

 

Lisainfo:

Tiiu Marran

Projektikonsultant

SA Põlvamaa Arenduskeskus

Tel: 799 8956/ 5348 0003

E-post: tiiu.marran@polvamaa.ee

Ettevõtlusnädalal toimub Põlvamaal ettevõtluspäev ja kontaktmess

3. – 9. oktoobrini toimub üle-eestiline ettevõtlusnädal, mille raames korraldatakse Põlvamaal ettevõtluspäeva ja ettevõtjatele suunatud kontaktmessi. Ettevõtlusnädala pikaajalisem eesmärk on arendada inimestes ettevõtlikku eluhoiakut ja soosivat suhtumist ettevõtlusesse ning innustada kasvupotentsiaaliga ettevõtjaid astuma järgmisi samme.

5. oktoobril toimub Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses Põlvamaa ettevõtluspäev 2016 „START või reSTART", mida modereerib ettevõtja, telesaatejuht ja uudisteankur Mart Mardisalu.

Päeva alustuseks tutvustatakse, kuidas Põlvamaa Arenduskeskus saab ettevõtjatele toeks ja partneriks olla. Eduka ettevõtluse saavutamiseks järjest olulisemaks muutuva turunduse ja selle tulevikutrendide kohta räägib Tartu Ülikooli turunduse lektor Tanel Mehine.

Päeva teise poole sisustavad kohalikud edulood Ruth Mändmalt (Tjorven Kids OÜ) ja Siim Liiskmannilt (Räpina Keraamika OÜ). Ettevõtluspäeva lõpetab portaali majandusekspert ja investor Kristjan Lepiku innustav ettekanne tänastest nippidest homse edu saavutamiseks.

Registreerimine ettevõtluspäevale on avatud 3. oktoobrini (k.a.): http://goo.gl/lXq6yj

6. oktoobril peetakse Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses Põlvamaa ettevõtjate kontaktmessi "Uskumatu, millega mu naaber tegeleb?", mis on suunatud Põlvamaal tegutsevate mikro-, väike- ja suurettevõtjatele omavaheliseks tutvumiseks, info vahetamiseks ja ka ühiste koostöömomentide leidmiseks. Osalemas on näiteks Põlvamaa Rohelisema märgi ja Põlvamaa Patrioodi ettevõtted ning ka Põlvamaa meenekonkursi osalejad ja turismiettevõtjad.

Päev algab kell 10 Põlva maavanema tervitusega, järgnevad ettekanded ning ettevõtlusminister Liisa Oviiri esinemine kell 12. Mess toimub kell 14.40 - 16.00 ning sinna on lisaks ettevõtjatele oodatud osalema kohalike omavalitsuste esindajad, ettevõtjaks hakkamist kaaluvad inimesed ning teised huvilised, kuna kohapeal on võimalik ettevõtjate poolt tutvustatavat toodangut ka osta!

Kontaktmessil osalemiseks palume registreeruda veebivormi kaudu hiljemalt 2. oktoobriks (k.a).

 

 

 

Põlvamaa ettevõtluspäeva ja kontaktmessi korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus. Kontaktmess viiakse läbi koostöös Põlva Maavalitsuse ja Europe Direct Põlvamaa teabekeskusega.

Ettevõtluspäeva lisainfo:
Diana Plakso
Ettevõtluskonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8938  / 527 5899
E-post: diana.plakso@polvamaa.ee

Kontaktmessi lisainfo:
Tiiu Marran
Projektikonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8956  / 5348 0003
E-post: tiiu.marran@polvamaa.ee