Räpina vald

Räpina on tuntud oma aiandustraditsioonide poolest. Seda on näha ka linnatänavatel liikudes: õued on kaunid, korrastatud on parke ning rajatud uusi. Räpina ongi parkide linn. Aianduskooli asjatundlik tegevus on säilitanud vana mõisapargi ja lisanud väärtuslikku tänapäevast. Pargis on üle 600 taksoni ilupuu ja põõsaliike ning uhke roosiaed.

 

Kohaliku omavalitsuse hoolt jätkub kogu vallale. Heakorrastatud on valla keskused Ruusal, Lintes, Leevakul ja Võõpsus. Korrastatud on supluskohad, teed ja tänavad,  Võõpsu ja Räpina sadamad ning rajatud sadamapaviljon. Valla ilme parandamiseks on lammutatud tühjalt seisnud hooned.

 

Linnas on korrastatud haldushoone esine keskväljak, hiljuti valmis Ausamba pargi monumendi ümbruse uus lahendus. Vaatamisväärsed on EELK Räpina Miikaeli kirik ja Räpina Püha Sakariase kirik. Räpina mõisa tall-kuurina ehitatud hoone sai valla poolt uue hinguse – nüüdne Räpina loomemaja pakub isetegemise rõõmu nii valla elanikele kui külalistele.

 

Räpina paberivabrik on aidanud kaasa linna üldilme parandamisele renoveerides vana tööstushoone ja lammutanud kasutuskõlbmatud hooned.