Uudised ja teated

« Tagasi

Minister Ossinovski tänas maavalitsuste tervisedendajaid

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tänas 5. detsembril maavalitsustes töötanud ning töötavaid tervisedendajaid panuse eest inimeste tervise edendamisel. Maavalitsuste tervisedendajad on läbi aastate olnud rahvatervise valdkonna eestvedajateks ja arendajateks maakonnas ning aidanud parandada maakonna elanike heaolu.

 

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on maavalitsuste tervisedendajad olnud Sotsiaalministeeriumile ja Tervise Arengu Instituudile olulisteks partneriteks tervist edendavate tegevuste elluviimisel.

 

„Eesti vajab tervisedendajad, rahvatervise valdkonna spetsialiste ja ennetusvaldkonna eestvedajaid. Tegemist on sädeinimestega, kes on loonud ning koos hoidnud maakonna tervisedenduse võrgustikke, mille toel on ellu viidud suurel hulgal elanike tervist toetavaid programme ja tegevusi," ütles Ossinovski. „Panus, mille on andnud maavalitsuste tervisedendajad, on olnud hindamatu ja jätnud kogukondade arengule oma jälje. Nende järjepideva töö tulemusel on tervisedendus valdkond, mida tuntakse ja teatakse ning mille järele on tekkinud nõudlus. Inimesed oskavad üha enam küsida ning nõuda keskkonda, mis nende tervist ja heaolu toetaks."

 

Maavalitsuse tervisedendajad on maakonnas koordineerinud koostööd rahvatervise seisukohast oluliste asutuste ja inimeste vahel, viinud ellu tervist edendavaid tegevusi ning pakkunud maakonna elanikele teavet tervislike eluviiside kohta.

 

Sotsiaalministeerium ning tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tänasid järgmisi endisi ja praeguseid maavalitsuste tervisedendajaid:

 

Harju maavalitsus - Kerli Tamm

 

Harju maavalitsus - Nele Kunder    

 

Hiiu maavalitsus - Vilma Tikerpuu

 

Hiiu maavalitsus - Aasa Saarna

 

Ida-Viru maavalitsus - Marge Grauberg

 

Ida-Viru maavalitsus - Eha Samra

 

Jõgeva maavalitsus - Eha Anslan

 

Jõgeva maavalitsus - Maiu Veltbach

 

Jõgeva maavalitsus - Kaido Alev

 

Järva maavalitsus - Helle Põllu

 

Järva maavalitsus - Anu Puusepp

 

Lääne maavalitsus - Hele Leek-Ambur

 

Lääne-Viru maavalitsus - Olga Pihlak

 

Lääne-Viru maavalitsus - Kaidy Aljama

 

Põlva maavalitsus - Ene Mattus

 

Põlva maavalitsus - Irena Viitamees

 

Põlva maavalitsus - Kaire Zopp

 

Põlva maavalitsus - Margit Rikka

 

Pärnu maavalitsus - Eha Ristimets

 

Rapla maavalitsus - Ülle Laasner

 

Saare maavalitsus - Imbi Jäe

 

Tartu maavalitsus - Lea Saul

 

Valga maavalitsus - Leili Saluveer

 

Viljandi maavalitsus - Elo Paap

 

Viljandi maavalitsus – Kärt Russak

 

Võru maavalitsus - Mare Udras 

 

Võru maavalitsus - Aira Udras

 

 

Maavalitsused lõpetavad oma töö 2017. aasta lõpus ning nende ülesanded rahvastiku tervise edendamisel võtavad üle kohalikud omavalitsused, kes peavad valima asutuse, kelle kaudu rahvatervise seaduses sätestatud ülesandeid edaspidi maakonna tasandil täidetakse.

 

 

Sotsiaalministeeriumi pressiteade