Uudised ja teated

« Tagasi

Peagi selguvad noorte ideekonkursi Välgatus võitjad

Põlvamaa noorte ideekonkursi eesmärk oli panna maakonna noori märkama kodukandi kitsaskohti ning pakkuma uute ideede abil neile lahendusi. Konkursil osalev idee võis olla äriidee, kodanikualgatuslik või heategevuslik idee, mida on võimalik teostada Põlvamaal.

 

Põlvamaa noorte ideekonkurss sai hoo sisse möödunud sügisel toimunud inspiratsioonipäevaga, millest võttis osa 130 särasilmset ja aktiivset noort. Inspiratsioonipäeva järgselt andis end üles 12 meeskonda. Tänaseks on lõpusirgele jõudnud üheksa projekti ja viimases võistlustules osaleb kokku 33 Põlvamaa noort.

 

Õpilaste pakutud ideed jagunevad üldjoontes kolmeks: valmistatud on oma tooteid ning planeeritud tegevusi, mis teevad noorte koolielu huvitavamaks või on suunatud kohaliku kogukonna elu paremaks muutmisele.

 

Äriideed uuenduslike toodete tootmiseks ja müügiks pärinevad õpilasfirmadelt Koorimoor ja Woodplate ning minifirmalt Puujuurikas. Koorimoorid on välja töötanud looduslikke koostisaineid sisaldavad kehakoorijad, Woodplate toodab puidust serveerimis- ja kuumaaluseid ning Puujuurikas meisterdab puidu jääkidest pastapliiatseid. Mõlemad õpilasfirmad on edukalt osalenud erinevatel õpilasfirmade laatadel ning Puujuurikal on tellimus nt Põlva Koolilt kooli logoga "Tindijuurikate" valmistamiseks.

 

Ahja Kooli noored soovivad oma projektiga „360°" tuua õpilaste ja õpetajateni reaalmaailmaga võrreldava interaktiivse õpikeskkonna, mis kaugemas tulevikus peaks võimaldama 4D-9D lühifilmide vaatamist jms. Samas on õpilaste koolipäevade mitmekesisemaks muutmiseks näiteks Kanepi Gümnaasiumi noored projekti „Huvitav Koolipäev" raames juba pilootsündmuse korraldanud 7.-9. klassi õpilastele kui tundi käis andmas ettevõtja Jaan Konks. Samuti on oma projekti „Noortekultuur nähtavaks" raames Valgjärve noortekeskus korraldanud Valgjärve Valla Avatud Noortekeskuse 10. sünnipäevapeo ning 17. märtsil viidi läbi ka võistlus „Talendileid 2017", millel osales 60 noort 16 etteastega.

 

Kogukonnale suunatud projektidest võib välja tuua näiteks Räpina Aianduskooli projekti  „Visit Räpina", mille idee on Räpina, selle lähiümbruse, ettevõtete ja vaatamisväärsuste tutvustamine, eriti noorte seas. Räpina tuntuse suurendamiseks on noored kogunud infot, pildistanud, intervjueerinud ja loonud selle baasil ülevaatliku kodulehe: https://visitrapina.wordpress.com/. Räpina noortekeskus on aga välja käinud idee kogu pere mänguväljakust ning Mooste noortekeskuse noored soovivad pakkuda laste sünnipäevade korraldamise teenust.

 

Välgatuse projekte esitletakse 28. märtsil Räpina Aianduskoolis toimuval oskuste aastale pühendatud Põlvamaa Karjääripäeval, kus tervituskõne peab tuntud ettevõtja Kuldar Leis ja ettekandega oskuste ja karjääri teemal esineb ka päeva moderaator Jalmar Vabarna. Päev lõpetatakse pidulikult ideekonkursi „Välgatus" võitjate väljakuulutamise ja tunnustamisega.

 

Ideekonkurss Välgatus saab teoks Põlvamaa Rajaleidja keskuse, Põlvamaa Arenduskeskuse, Räpina Loomemaja ja Põlva maakonna koolide koostöös.

 

Lisainfo:
Diana Plakso
Ettevõtluskonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8938 / 527 5899
E-post: diana.plakso@polvamaa.ee