Uudised ja teated

« Tagasi

Põlvamaa noortekonverents ja osaluskohvik 2017

Traditsiooniline Põlvamaa noortekonverents ja osaluskohvik toimus neljapäeval, 02.11.2017 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses. Tänavune konverents kandis pealkirja „Eurooplane, kuid siiski ka EESTLANE".

 

Konverentsi avas Põlva maavanema kohusetäitja Kristina Aabrams, kes tunnustas noori selle eest, et nad on järjest rohkem panustanud ja panustamas konverentsi läbiviimisesse. „Kes siis veel teaks paremini, kui teie ise, mis noori kõige rohkem kõnetab. Olen ka kindel, et äsja haldusreformi tulemusel uued piirid saanud Põlvamaa, ei ole teile piiriks, vaid see pigem avardab koostöövõimalusi," sõnas Aabrams.

 

Nii nagu juba traditsiooniks on saanud, tunnustati ja tänati noortekonverentsi raames Põlvamaa noorsootöö valdkonnas toimetavaid tublisid inimesi, organisatsioone ja tegusid. Põlvamaa aasta noorsootöötaja 2017 on Põlva Kooli huvijuht Annika Ladva. Põlvamaa aasta huvikool 2017 on Värska Muusikakool. Kategooriasse „Aasta osaluskogu ja õpilasesindus" esitati 3 kandidaati. Kategooria nominendid olid: Põlva Gümnaasiumi Õpilasesindus, Värska Gümnaasiumi Õpilasesindus ning Põlvamaa aasta õpilasesindus 2017 on Põlva Kooli Õpilasesindus. Aasta koostöö noorsootöös tunnustuse vääriliseks hindas komisjon Põlva Kooli Õpilasesinduse ja TORE ringi koostööd ning aasta koostööpartner noorsootöös 2017. aastal on Põlva Avatud Noortekeskus. Kategooriasse „Aasta toetaja noorsootöös" esitati 2 kandidaati. Kategooria nominent oli Diana Plakso ning Põlvamaa aasta toetaja noorsootöös 2017 on ansambel SINU NAINE. „Pikaajalise panuse noortevaldkonda" Põlvamaal on andnud Raul Kudre. Põlva Maavalitsus tänas pikaajalise ja väga hea koostöö eest ka Põlvamaa huvijuhtide ainesektsiooni juhti Marika Ääremaad, kes igapäevaselt õpetab ja toimetab Räpina Ühisgümnaasiumis.

 

Nii konverentsi kui ka osaluskohviku teemad keskendusid noorte jaoks aktuaalsetele teemadele. Konverentsi raames said noored kuulata ettekandeid järgmistel teemadel: Euroopa Liidu tarbijaõigused, oskused tuleviku ametikohtadel ning aju ja uni. Osaluskohvikus oli noortel võimalus kaasa rääkida seitsmel teemal: KOV 2017+: noorte hääl uues volikogus; Tunne oma kodumaad: õpilasvahetustest Eestis; "Guugelda enne kui postitad" on uus "mõtle enne kui ütled; "Noorena tööta, et õppida, mitte teenida" R. Gyosaki; Uue sajandi noored ehk kes peab järgmist juubelit?; Tahan öelda täiskasvanule . . . ja Mida mina väärtustan.

 

Konverentsi lõpetas Vanemuise Kollase Kassi 2017. aasta Suvekooli teatritrupi etendus: „Ärkame taas", kus etenduses mängivad noored meenutavad oma vanemate noorus– ja ärkamisaega.

 

Foto: Kristin Semm

 

Lisainfo:

Karin Viljus

noorsootöö peaspetsialist

Põlva Maavalitsus

799 8945

karin.viljus@polva.maavalitsus.ee