Värska Tervisespordikeskus

Värska Tervisespordikeskuse moodustavad tervisespordirada, treeningvahendid, kangid, laste mänguväljak, staadion, keskust teenindav hoone, skatepark.

 

Staadion on kasutuses täismõõtmelise kergejõustiku ja jalgpalli staadionina.

Staadionil on 4-realine 400 m sünteetilise kattega jooksurada, 4-realine 110 m sirge jooksurada ja täismõõtmetega (60x90 m) jalgpalliväljak.

 

Staadioni loodepoolne jooksuradade ja jalgpalliplatsi vaheline ala on kaetud sünteetilise kattega. Seal asuvad kõrgushüppe, kolmikhüppe ja teivashüppe paigad ning odaviske hoovõturada ja korvpalliplats.

Staadioni edelaosas, jooksuradade ja jalgpallimuru vahel asub kahepoolne kaugushüppe paik. Staadioni kagupoolsel, jooksuradade ja jalgpalliplatsi vahelisel alal on kettaheite ja kuulitõuke alad.

Laste mänguväljakute ja välitrenažööride ala asub staadioni vahetus läheduses. On 2 platsi eri vanuses lastele. Väikelaste platsile on paigutatud vedrukiiged ja liumägi. Vanemad lapsed saavad kasutada köistorni.

 

Lisaks erinevatele välitrenažööridele on ka erinevad kangid ja kompleksredelid.

Tervisespordirajad on valgustatud 1,2 km ulatuses, koos staadionialaga on talvel valgustatud 1,6 km pikkune suusarada. Treenimiseks on võimalus valida kergem või raskem rada. Samuti on talvel kasutada prožektoritega valgustatud kelgumägi.

 

Staadion ja tervisespordikeskus on leidnud palju kasutust koolilaste võistlustel ja rahvaspordi üritustel. Värska ümberjärve jooksude stardis on tihti üle 100 tervisesportlase, talvistel suusaetappidel üle 60 osavõtja. Ka pallurid kasutava tihedalt tervisespordikeskust. Värskas on populaarsed jalgpall, võrkpall ja korvpall. Tihti on Värskas suvised spordilaagrid. Värska Tervisespordikeskuses viidi edukalt läbi 2012. a sügisel rahvusvaheline kõrgetasemeline rattaorienteerumise MK etapp. 2013. a suvel on Värska valla korraldada Peipsi Suvemängud, mis toimuvad Värska Tervisespordikeskuses.

 

Värska Tervisespordikeskus on valminud 2012. aastal EAS-i toel ja Värska valla omaosalusega. Kompleksi hooldab Värska Vallavalitus ja see on tervisesportlastele tasuta kasutamiseks.