Põlvamaa noored kutsuvad Euroopasse õppima ja tutvustavad digiohte!

Europe Direct Põlvamaa teabekeskuse toel ja koostöös MTÜ Meediasüstiga on valminud 3 harivat videoklippi noorte teadlikkuse tõstmiseks Euroopa Liidu haridus- , koolitus- , noorte- ja spordiprogrammist Erasmus+ ning internetiohtudest kiirelt arenevas digimaailmas.

 

Varem toimunud Põlva maakonna mainearuteludest on välja tulnud, et noorte meelest on neil vähe võimalusi vaba aja veetmiseks ja eneseteostuseks. Siinkohal on kõnekas, et Euroopa Noortele esitati  2014 - 2015. aastal Põlvamaalt vaid ühe taotleja poolt 3 projektitaotlust.

 

Erasmus+ annab rohkem kui 4 miljonile eurooplasele võimaluse  õppida, osaleda koolitustel, saada töökogemus või teha vabatahtlikku tööd välismaal. Programmi kaudu toetatakse haridus-, koolitus- ja noorsooasutuste ja -organisatsioonide vahelisi piiriüleseid partnerlusi eesmärgiga tugevdada koostööd ning kaotada Euroopas lõhe hariduse pakutava ja tööturu vajaduste vahel.

 

MTÜ Meediasüsti projektijuhi Kristina Pentsa ja kohalike noorte eestvedamisel pandi alus videoklippidele, kus osalejateks on Põlvamaa noored ise. Europe Direct teabekeskus Põlvamaa  esindaja Ingrid Lepassoni sõnul on videod läbi noorte silmade kõnekad ja julgustavad väljuma mugavustsoonist tegude maailma. Kõik uksed on avatud, julge teha esimene samm!

 

Samuti on võetud eesmärgiks pöörata tähelepanu internetiohutusele, sest tänapäeva kiires ja muutuvas digimaailmas on tekkinud mitmeid ohte ja turvaauke, mille ohvriteks noored uljusest või teadmatusest sattuda võivad. Valminud videoklipid toovad ehedaid näiteid virtuaalmaailma võludest ja sellega kaasnevatest ohtudest.

 

Videoklipid on nähtavad Youtube'is, ENEB Telepurgis, Põlvamaa Noorteportaalis, Põlva Maavalitsuse Europe Direct alamlehel ning sotsiaalvõrgustikes. Samuti näidatakse videoklippe erinevatel maakonna üritustel.

 

Et saada terviklikku ülevaadet kõikidest programmi võimalustest, külasta Eesti Erasmus+ kodulehte või loe täpsemalt Euroopa Komisjoni Erasmus+ kodulehelt.

 

Tule külasta Europe Direct teabekeskust Põlvamaal ja saa rohkem infot meie tegemiste ja EL kohta.

 

Lisainfo:

Ingrid Lepasson

Põlva Maavalitsus

EUROPE DIRECT`i teabekeskus  - Põlvamaa

Kesk 20, 63308 Põlva

Tel. +372 799 8919
E-post euroinfo@polva.maavalitsus.ee

Veebileht: http://polva.maavalitsus.ee/euroopa-liit-europe-direct-