Patrioodi nädal viib Põlvamaa ettevõtted taas koolidesse

16. märtsist kuni 31. märtsini korraldab Põlvamaa üheksat ettevõtet ja Põlva valda ühendav MTÜ Põlvamaa Patrioot maakonna koolides „Patrioodi kuu", et tutvustada noortele kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisust.

Kui eelmisel aastal tutvustati patrioodi mõtteviisi maakonna eakamatele inimestele, siis sellel aastal on sihtgrupiks võetud Põlvamaa õpilased. Patrioodi kuu saab avalöögi 16. märtsil Mooste Põhikoolis ning kokku käivad ühingu liikmed rääkimas 17 erinevas Põlvamaa koolis.

Patrioodi eesmärgiks on propageerida ja selgitada kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisust, et soodustada maakonna majanduselu ja säilitada töökohti. Ühinguga on oodatud liituma ka teised maakonna ettevõtjad ja omavalitsused, kes soovivad ergutada kohalike toodete ja teenuste tarbimist ning propageerida kohalike ressursside kasutamist.

MTÜ Põlvamaa Patrioot ühendab üheksat maakonna ettevõtet: AS Värska Vesi, AS Lõuna Pagarid, AS Arke Lihatööstus, OÜ Lihapagar, Põlva Tarbijate Ühistu, OÜ Charlot,  AS Tere, Mahta Kütus AS, Räpina Paberivabrik AS ja Põlva vallavalitsust. Patrioodi kuu korraldamisel on abiks Põlva Maavalitsus ja Põlvamaa Arenduskeskus.

Rutt Riitsaar, Põlva Maavalitsuse regionaalarengu nõunik selgitab: „Koolinoortele on oluline tutvustada meie maakonnas tegutsevaid ettevõtjad ja selgitada, mis on meie piirkonna ressursid. Samuti on väga tähtis juba maast-madalast anda edasi neid aspekte, mis on olulised ise ettevõtjaks hakkamisel."

Alates märtsi lõpust hakkab ühingu tegemisi koordineerima Põlva Maavalitsuse asemel Põlva vald.

Lisainfo:
Tiiu Marran
Konsultant
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5348 0003
E-post: tiiu.marran@polvamaa.ee

 

 

Patrioodi nädal viib Põlvamaa ettevõtted taas koolidesse

16. märtsist kuni 31. märtsini korraldab Põlvamaa üheksat ettevõtet ja Põlva valda ühendav MTÜ Põlvamaa Patrioot maakonna koolides „Patrioodi kuu", et tutvustada noortele kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisust. Kui eelmisel aastal tutvustati patrioodi mõtteviisi maakonna eakamatele inimestele, siis sellel aastal on sihtgrupiks võetud Põlvamaa õpilased. Patrioodi kuu...

Patrioodi nädal viib Põlvamaa ettevõtted taas koolidesse

16. märtsist kuni 31. märtsini korraldab Põlvamaa üheksat ettevõtet ja Põlva valda ühendav MTÜ Põlvamaa Patrioot maakonna koolides „Patrioodi kuu", et tutvustada noortele kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisust.

„Patrioodi kuu“ keskendus tänavu maakonna seenioridele

11. aprillist kuni 13. maini korraldas Põlvamaa üheksat ettevõtet ühendav MTÜ Põlvamaa Patrioot „Patrioodi kuu", et juhtida taas tähelepanu kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisusele. Tänavune kampaania oli suunatud maakonna eakamatele inimestele, keda erinevatel kohtumistel käis kokku üle kolmesaja.   Kampaania raames külastati kõikide omavalitsuste päeva- või...

Põlvamaa Patrioodi ettevõtted avasid külastajatele oma uksed

MTÜ Põlvamaa Patrioodi avatud uste päev tõi kokku palju huvilisi, kes said tutvuda ettevõtete köögipoolega ning teada, mil määral aitab kohalike toodete tarbimine piirkonna majanduselule kaasa.

Põlvamaa ettevõtted kutsuvad Ökofestivalile

23. augustil Karilatsis toimuval Ökofestivalil on oma telgiga esindatud MTÜ Põlvamaa Patriooti kuuluvad ettevõtted, kes üheskoos maavalitsuse töötajatega oma tegemisi tutvustavad. Ökofestivali raames viiakse läbi ka konkurss, kus selgitakse välja kui hästi tunnevad tarbijad maakonna ettevõtteid ja nende toodangut.   Kolmapäeval, 19. augustil toimub lahtiste uste päev, kus...

Maavanem avas Patrioodi nädala

Täna hommikul avas maavanem Ulla Preeden Põlva Ühisgümnaasiumis Põlvamaa Patrioodi nädala.   Nimelt korraldab Põlvamaa üheksat ettevõtet ühendav MTÜ Põlvamaa Patrioot, koostöös Põlva Maavalitsuse ja Põlvamaa Arenduskeskusega 13.-19. aprillil „Patrioodi nädala", et juhtida tähelepanu kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisusele. Samuti soovitakse tutvustada ja äratada...